erytrytol 1 kg i jego wpływ na zdrowie

Erytrytol 1 kg to świetny zamiennik cukru, który wystarczy na dłuższy okres stosowania. Pomimo tego, że nie zawiera on kalorii to erytrytol uznaje się za zamiennik cukru. Warto jednak pamiętać, aby używać go z umiarem. Erytrytolem można posłodzić kawę, herbatę, a nawet dodać do ciasta. Czym jeszcze wyróżnia się ten zalecany produkt?

Erytrytol a działanie prozdrowotne

Erytrytol pomimo tego, że stanowi idealny zamiennik cukru to dodatkowo wyróżnia się on pozytywnym wpływem na ludzkie zdrowie. Jego zerowy indeks glikemiczny wpływa na to, iż ta substancja słodząca jest wręcz zalecana zwłaszcza cukrzykom. Erytrytol nie wywołuje wzrostu stężenia glukozy we krwi.

Do kolejnych działań prozdrowotnych erytrytolu należą właściwości antyoksydacyjne oraz niwelacja wolnych rodników. Odpowiadają one za powstanie stanów zapalnych, a nawet nowotworów.

Erytrytol wyróżnia również działanie przeciwpróchnicze. Cukier to jeden z podstawowych składników, który wpływa na powstanie próchnicy zębów. Erytrytol zatrzymuje pojawienie się płytki nazębnej i namnażanie bakterii, a co ważne – nie przeistacza się on w niszczący kwas.

Erytrytol 1 kg i jego właściwości

Erytrytol należy do alkoholi cukrowych. Ten związek charakteryzuje się wyglądem, który przypomina sacharozę – popularny biały cukier. Warto zwrócić uwagę, że występuje on też naturalnie nie tylko w owocach, ale również wodorostach i grzybach. Erytrytol jest dopuszczony do spożywania na całym świecie. Jak dotąd nie udowodniono jego szkodliwego wpływu na ludzki organizm. To oznacza, iż zamiennik cukru jest w pełni bezpieczny.

Czy erytrytol jest zdrowy?

Specjaliści jak dotąd przeprowadzili wiele badań odnośnie wpływu erytrytol na ludzkie zdrowie. W trakcie przeprowadzanych badań nie doszło do odkrycia jakichkolwiek poważnych skutków ubocznych, które byłyby wywołane poprzez spożycie erytrytol. Uznaje się go zatem za bezpieczny zamiennik cukru. Pomimo tego, iż erytrytol jest bezpieczny to nie wolno przesadzać z jego spożywaniem. Spożywając go w większych ilościach może dojść do zaburzenia funkcjonowania układ trawiennego albo bólu głowy.